Vítáme Vás, milovníky klasické české a moravské muziky, dechové hudby a hlavně posluchače a příznivce Veselé sedmy. Naše stránky jsou pravidelně aktualizovány. Postupně budou přidávány nové fotografie, písničky a příspěvky. V kalendáři akcí naleznete naše potvrzená vystoupení.

Pár slov o nás

Veselá sedma vystupuje pod vedením MVDr. Jana Sedlaříka. Uměleckým vedoucím je František Šimek. S hudbou zpívají Jana Havlíková, Jan Sedlařík, hrají František Šimek, Ladislav Filipi, Karel Čech, František Šťastný, Josef Šolc, Michal Kysilka a Luděk Kirchner. Pro svoji oblíbenost klasického pojetí české dechovky účinkovali v celé řadě evropských států. V posledních pěti letech hudba každoročněpravidelně hraje na setkání Nových měst Evropy (33 měst).

 

V současné době je kapela městskou hudbou Nového Města na Moravě. Je spolupořadatelem Festivalu dechových hudeb Vysočiny ve Žďáru nad Sázavou a pravidelně se zúčastňuje festivalů Vejvodova Zbraslav, Kubešova Soběslav a jiných. Má šetnáct pořadů v ČT a natočila čtyři audiokazety, DVD a pět CD nosičů - jeden ke 25. výročí kapely. Veselá sedma hraje každoročně asi na třiceti vystoupeních.

 

Historie kapely

Dechová kapela Veselá sedma byla založena 5. 10. 1985 sedmi  muzikanty z  Nového Města   na   Moravě  v   čele s Františkem Šimkem. Vytvořili dechovku s cílem hrát dobrou muziku a přiblížit co nejvíce lidem, hlavně mladé generaci, krásné české písničky.