! KAPELA JIŽ NEÚČINKUJE !

Hudební skupina Honzy Sedlaříka                

    Hudebni skupina byla založena u příležitosti otevření nového hotelu SKI v Novém Městě na Moravě. Tehdy se psal 12. červenec roku 1972. Od té doby začala hrát ve vinárně hotelu jedenkrát a později i třikrát týdně po dobu 14 let. K založení a zahájení činnosti skupiny přispělo také JZD Pohledec, v jehož čele stál pan předseda Novák. DíIky jeho podpoře byly hudební skupině zakoupeny nástroje a technika potřebná k víkonu hudby.

    K zakládajícim členům skupiny pod vedením Honzry Sedlaříka patřili: Vláďa Procházka, Bohouš Havlík, Roman Minář a Pepa Blůma. V dalším průběhu přišli do kapely Pepa Ženatý, Karel Handschuh, Franta Malý, Pepa Mach, Luděk Kirchner, Jiň Humlíček, Luboš Urban, Pepa Večeřa, Jana Havlíková, Libor Bartoš, Petr Machálek, Eda Zítka, Honza Kirchner, Míra Vašíka, Míra Růžička. Jak šel čas, měnil se také název kapely - Lacrum Club, Ski-club a někteří nám také říkali Jogurti nebo Mladí starci. Ze zakládajících členů kapely již někteři nejsou bohužel mezi námi a stále na ně vzpomínáme v našich písničkách.

Mimo hotel SKI hrála kapela ve všech koutech ČR i v zahraničí a patřila k těm známím a oblíbeným. Odehrála přes tři tisíce vystoupení po celé republice, mnohokrát i v Praze na Žofíně, a to ve společnosti ministerské, dále na podnikových oslavách a oslavách MDŽ. Týdně tak její členové absolvovali i 14 vystoupení. Skupina vystupovala v Německu, Rakousku, Polsku, Švýcarsku, Jugoslávii, Dánsku, Švédsku, Belgii a Francii. Několikrát hrála kapela na plese olympioniků v Paláci kultury či plesech vltavanů.

    Mladší generaci je sice méně známá, ale lidem středního a staršího věku hrála skupina a stále ještě hraje pro potěšení a dobrou pohodu. Jinými slovy jde o něco z folkloru, country, tanečni a dechové hudby. Vedoucí skupiny zvyšoval popularitu skupiny jakožto pravidelný zpěvák Československé televize a rozhlasu, a tak skupina hrála na akcich společně s orchestry Gustava Broma, Antonína Votaly, Karla Vacka, Ladislava Kubeše, Strahovanky, Vltavanky, Mistříňanky, Svratečanky a Koroužanky. 

    Dnes je to neskutečných 40 let od jejího založení. Skutečné na tom je, že hraje dodnes a často. Lidé mají jejich písničky stále rádi a na rozdíl od dnešních moderních si je mohou zazpívat. Proto se členové skupiny rozhodli několik písniček nahrát na právě vydané CD "Písničky, na které se nezapomíná ...". Pokud nám to zdraví dovolí, chceme i nadále dávat lidem dobrou náladu a pohodu prostřednictvím dobré muzitky. Za vaši stálou přízeň děkuje Hudební skupina Honzy Sedlaříka.

 

Dnešní složení kapely:

Jan Sedlařík - zpěv, akordeon

Jana Havlíková - zpěv

Luděk Kirchner - klávesy, zpěv

Josef Večeřa - baskytara, zpěv

Jan Kirchner - bicí

Dušan Sedlařík - klávesy, zvuk

 

Oslava 40. výročí Hudební skupiny Honzy Sedlaříka

 

 

Nedělní vinárnička 4.8.2013